menu

Ubytování v Roubence Malá Morávka Jeseníky

ubytování Jesení, chalupa jeseníky

Naše další objekty
Umístění roubenky
Vybavení roubenky
Ceník
Fotogalerie
 

Tipy na výlety

v okolí Roubenky

Lyžování

Roubenka Malá Morávka je jen 10 minut pěší chůzí od SKI resortu Kopřivná..nebo možnost využití Skibusu, který přijede až k chalupě..

 

V blízkosti jsou lyžařská střediska se SKi školou - Karlov, Filipovice, Jeseník, Miroslav, Petříkov a Ostružná, dětská školka s vlekem, půjčovna a servis lyží, snowboardů, běžek Sun ski & board-school.

Výlety, turistika, cykloturistika

 

karlova studankaKarlova Studánka

Lázně Karlova Studánka s minerálními prameny železité kyselky (5 km) patřící k jedněm z nejhezčích v České republice. Dominantou je lovecký zámeček s kaplí z let 1757-58, Empírový farní kostel z roku 1829 a s jednotnou empírovou zástavbou. Zajímavostí je geologická expozice v parku.

   

pradedPraděd

Nejvyšší moravská hora a přírodní rezervace Praděd (1492 m n. m.) láká turisty za každého počasí. Praděd, prý sídlo dobrého ducha Jeseníků, se dříve nazýval například Sněžník nebo Sněžná hora. V letech 1903-1912 byla na vrcholu Pradědu postavena 32,5m vysoká rozhledna. Dnes je na jejím místě 145 m vysoká telekomunikační věž s meteorologickou stanicí, restaurací a impozantní vyhlídkou. Vrcholek věže je tak nejvyšším bodem České republiky. Nejpohodlnější přístup je autobusem z parkoviště u motorestu Hvězda a pěšky z Ovčárny. Na místě Ovčárny stával kdysi seník, od roku 1863 pak chata a salaš, která zásobovala ovčí syrovátkou lázeňské hosty v Karlově Studánce. Chráněnou lokalitou nad Ovčárnou jsou Petrovy Kameny.

Praděd je také vyhlášený lyžařský areál. Sněhové podmínky jsou zde každoročně vynikající a lyžuje se zde nejdéle v celé České republice.

Švýcárna - horská chata (5 km); Jelení studánka, Alfrédova chata, údolím Bílé Opavy (vodopády); Velká kotlina

   

Velké Losiny

Klenotem Velkých Losin je renesanční zámek stojící na jejich okraji. Původně zde stála malá vodní tvrz. Na zámek byla přestavěna až poté, co do Velkých Losin přesídlili Žerotínové. Od zadlužených Žerotínů pak zámek odkoupili Lichtenštejnové, kteří ho vlastnili až do roku 1945. Zámek má tři křídla ve tvaru písmene U, s třípodlažními arkádami a osmibokou věží. Zámek je přístupný veřejnosti od dubna do října. V barokní kapli sv. Kříže pak můžete navštívit hrobku Žerotínů.

Unikátní památkou Velkých Losin je papírna na ruční papír založená Žerotíny koncem 16. století. Jedná se o nejstarší nepřetržitě pracující papírnu ve střední Evropě, navštívit můžete stálou muzejní expozici.

V 16. stol. byly u sirných pramenů založeny lázně, další lázeňské budovy postupně přibývaly. Lázeňská léčba se zaměřuje na poruchy dýchacích cest.

bruntalZámek Bruntál

Zámek je nejvýznamnější památkou města Bruntál. Zámek vznikl v druhé polovině 16 století na místě původního pozdně gotického hradu. Dnes má zámek pozdně barokní podobu, zachovány však byly renesanční arkády na nádvoří a hodinová věž. Interiéry jsou přístupné veřejnosti od dubna do října. Dochovaly se také zbytky městských hradeb ze 16 století a půlkruhová bašta z 15 století, a rozsáhlý park s objektem salla tereny. Parkovat je možné bezprostředně u zámku.

   

sovinecHrad Sovinec

Hrad byl postaven na širokém skalnatém ostrohu před r. 1333 pány ze Sovince a svou rozlohou je nejrozsáhlejším hradním komplexem v okrese Bruntál. Od roku 1624 byl majetkem řádu německých rytířů. Areál hradu je veřejnosti přístupný od dubna do října, seznámit se můžete s podzemními chodbami, rozhlédnout se z hradní věže či navštívit prohlídkový okruh. Přes léto se zde často konají doprovodné akce (sokolnické slavnosti, šermířské a rytířské turnaje, jarmarky, akce pro děti).

   

Dlouhé Stráně

V údolí řeky Desná se nalézá areál přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně. Dolní nádrž se nachází v nadmořské výšce 780 m, horní ve výšce 1348 m je nejvýše položeným jezerem na území České Republiky. Z hráze je nádherný panoramatický výhled na celé Jeseníky a masiv Pradědu. Na místě si lze domluvit exkurzi.

Jeskyně Na Pomezí

Jeskyně vznikly rozpustnou činností vody v bílých krystalických vápencích. Chodby mají bohatou krápníkovou výzdobu, místy se rozšiřují v prostorné dómy. Prohlídková trasa měří 450 m a zabere tři čtvrtě hodiny. U vchodu je prostorné parkoviště.

Jeskyně Na Špičáku

O existenci podzemního labyrintu ve vápencovém kopci se vědělo již od roku 1430, kdy byly jeskyně považovány za opuštěné rudné štoly. Jeskyně jsou prakticky bez krápníkové výzdoby, upoutají však neobvyklými srdčitými a vejčitými tvary chodeb. Zpřístupněné veřejnosti jsou od roku 1884.

Slezská Harta

Nejmladší přehrada České Republiky byla na řece Moravici postavená v letech 1987-1997. Napouštěna začala být v roce 1996. Jedná se o nejrychleji napuštěnou přehradu v evropě. Původně se měla napouštět 10-15 let, ale díky povodním v letech 1996 a 1997 byla napuštěna za 2 roky. Přehrada nabízí mnoho rekreačních aktivit - letní koupání, vyjížďky na lodi, kilometry cyklostezek a turistických stezek, vrcholky vyhaslých sopek – Velký Roudný a Malý Roudný. V úchvatných přírodních scenériích okolí Slezské Harty byly natáčeny scény z historického velkofilmu Johanka z Arku.

Koupání

Karlova studánka - termální bazén - trysky a nástěnné zábradlí k masáži zad, pánve, trupu a končetin a krční páteře. Whirpol, finská sauna, perličková koupel.

Velké Losiny - termální bazén, kapacita max. 30 osob.

Břidličná - krytý bazéno délce 25 m a dětské brouzdaliště s hříbkem.

Bruntál - nově vybudované wellness centrum s Aqvaparkem - bazén se skluzavkou, tobogán s délkou téměř 100 metrů, relaxační bazén, dva vířivé bazény s průplavem do venkovního bazénu, parní sauny, fitness centrum a dvě restaurace.

Rýmařov - Aquacentrum Slunce přístupné široké veřejnosti. Součástí centra je plavecký bazén s protiproudem, whirlpool, sauny a řada dalších vodních radovánek.

Jeseník - venkovní koupaliště s 50 m bazénem a dětským brouzdalištěm. V areálu je skluzavka, restaurace s terasou, bufet, kavárna-herna, fitcentrum, sauna, kulečník, beachvolejbal, nohejbal, kuželky a nově nafukovací bazénové atrakce. Slunečníky jsou půjčovány bezplatně.

Lázně Lipová - Krytý vnitřní vyhřívaný bazén s vodními atrakcemi a brouzdalištěm.